Siniarski coraz bliżej tytułu 2002-09-02 W szóstej, przedostatniej rundzie Mistrzostw Polski w rallycrossie, która odbyła się na torze w Słomczynie, wzięło udział 51 zawodników. Dla organizatora, warszawskiego Automobilklubu Rzemieślnik był to ostatni sprawdzian przed wrześniowymi Mistrzostwami Europy, które odbędą się 21 września br. Jak zwykle wiele emocji dostarczyła klasa 3 (samochody z silnikami o pojemności skokowej do 1600 cm3). Zwycięzcą eliminacji został Janusz Siniarski (Škoda Felicia Kit Car), który w ten sposób zbliżył się do kolejnego tytułu Mistrza Polski. Najmniej szczęścia miał Janusz Laskowski, który po problemach z samochodem nie ukończył dwóch biegów kwalifikacyjnych. Pechowa awaria auta innego faworyta, Andrzeja Grigorjewa, dała mu dopiero ósme miejsce. Drugi linię mety minął Michał Guranowski, a trzeci był Antoni Skudło. W klasie 1 (Fiat 126p) wygrał Mateusz Tarasiewicz. Klasa 2 (Fiat Cinquecento i Seicento Sporting) zakończyła się triumfem Wojciecha Białowąsa. W klasie 4, po awarii Forda Focusa Bohdana Ludwiczaka, na pierwszym miejscu linie mety minął Mirosław Witkowski. W klasie 6 pod nieobecność kilku zawodników startujących w ME najlepszym kierowcą okazał się Grzegorz Baran. Ostatnia, siódma runda MP odbędzie się 11 października w Toruniu.