Kopecký po raz trzeci na podium
3 października 2016

Jan Kopecký, reprezentujący barwy ekipy ŠKODA Motorsport, w swoim czwartym starcie w tegorocznym cyklu Rajdowych Mistrzostw Świata po raz trzeci staje na podium, kończąc Rajd Korsyki na drugim miejscu w klasyfikacji WRC 2.

Najszybszy podczas Rajdu Korsyki, zwanego rajdem 10.000 zakrętów, w kategorii WRC 2 okazał się Elfyn Evans, a Kopecký jadący ŠKODĄ FABIA R5 przyznał, że przegrał tę rywalizację tak naprawdę na dwóch odcinkach specjalnych. „Gratulacje dla Elfyna, ponieważ wykonał świetną robotę. Tylko na dwóch odcinkach specjalnych nie byłem w stanie utrzymać jego tempa, i to właśnie tam przegraliśmy rajd” – podkreślił czeski kierowca.

Ta dwójka zawodników była jedyną parą, która uniknęła większych przygód na trasie liczącej aż 390 kilometrów oesowych. Impreza składała się tylko z 10 sportowych prób, jednak większość z nich miała około 50 kilometrów długości.

Jan Kopecký, pilotowany przez Pavla Dreslera, był najszybszy na aż pięciu odcinkach specjalnych, dzieląc się po równo tą liczbą ze zwycięzcą rajdu.

Rywalizacja w Rajdzie Korsyki rozpoczęła się od przejazdu odcinka specjalnego Acqua Doria – Albitreccia liczącego aż 49,72 kilometra. „Chyba podjąłem zbyt mało ryzykowną decyzję dotyczącą doboru opon. Od kolejnego odcinka specjalnego będę dawał z siebie wszystko od samego początku” – mówił na mecie Kopecký.

Drugi odcinek specjalny padł łupem zawodnika ŠKODY Motorsport, który „jak powiedział, tak zrobił”. Pierwszego dnia zawodnicy Rajdowych Mistrzostw Świata mieli do przejechania jeszcze dwa odcinki specjalne, z których jeden także wygrał zawodnik ŠKODA Motorsport.

Podczas drugiego i trzeciego etapu Jan Kopecký i Elfyn Evans wymieniali się kolejnymi oesowymi zwycięstwami, jednak ostatecznie to Brytyjczyk minął linię mety na fotelu lidera.

Dla Jana Kopecký’ego był to czwarty start w tegorocznych Rajdowych Mistrzostwach Świata, w których po raz trzeci ukończył zmagania na podium.

Klasyfikacja WRC 2 Rajdu Korsyki (czołowa trójka)

1. Elfyn Evans/Craig Parry 3:32:57.0