Kulig najszybszy w Świdnicy!
4 maja 2002

Kulig najszybszy w Świdnicy!

Po raz trzeci z rzędu i po raz piąty w swojej karierze Janusz Kulig wygrał Rajd ELMOT. Praktycznie jedynym jego konkurentem do zwycięstwa był Leszek Kuzaj.

30. Rajd ELMOT odbywał się w tropikalnych warunkach. Pogoda dopisała, ale kierowcy w samochodach pokonywali kolejne odcinki rajdu przy ponad 50 stopniowych temperaturach. Kuzaj wygrał najwięcej odcinków specjalnych, ale Kulig z ponad dwuminutową przewagą przekroczył linię mety. Krakowianin Marcin Bełtowski miał problemy techniczne ze swoją Škodą Felicia Kit Car i ostatecznie ukończył rajd na 23. pozycji w klasyfikacji generalnej. Natomiast dwukrotnie przebite opony wyeliminowały z walki o lepszą pozycję w klasie N1, poznańska załogę Tomasz Płaczek/Dariusz Brodnicki, jadąca samochodem Škoda Fabia. Nie pomogła ofensywna jazda na ostatnich odcinkach specjalnych i ostatecznie do drugiego miejsca w klasie zabrakło 11,5 sekundy. Załoga ta nadal jednak pozostaje samotnym liderem w klasie N1 po trzech eliminacjach RSMP.