Odkryj Rowerową Planetę Škody w Robloxie! Edukacja przez zabawę
14 listopada 2023

Odkryj Rowerową Planetę Škody w Robloxie! Edukacja przez zabawę

Odkryj Rowerową Planetę Škody w Robloxie! Edukacja przez zabawę

Już 8 listopada 2023 r. w popularnej grze Roblox rozpoczęła się rowerowa przygoda edukacyjna, w której na graczy czekają różne wyzwania. Škoda przygotowała serię misji rowerowych, a każdy uczestnik zobowiązany jest do przestrzegania zasad ruchu drogowego podczas ich wykonywania. Przygoda kończy się quizem przypominającym test na kartę rowerową, a 200 graczy z najlepszym wynikiem wygrywa prawdziwy kask z logo Škody! Nagroda będzie czekała na zwycięzców w najbliższych salonach marki. Więcej informacji pod LINKIEM.

Stworzona przez Škodę gra ma na celu edukację nastolatków w zakresie bezpieczeństwa ruchu drogowego w formie nauki przez zabawę. Opracowane misje przygotują młodych graczy do poruszania się po drogach i ścieżkach rowerowych, a także zaszczepią w nich zdrowe nawyki. Po przejściu zadań uczestnicy będą wiedzieli m.in. jak ważne jest diagnozowanie stanu roweru lub jak należy wskazywać kierunek jazdy. Rozgrywka opiera się na schemacie gry multiplayer z elementami role-play (RP) na podstawie licznych zadań i mini-gier zręcznościowych. Nie zabraknie w niej także elementu rywalizacji w postaci wyścigów rowerowych – oczywiście jedynie na przeznaczonych do tego, bezpiecznych torach.

– Temat rowerów, jak i bezpieczeństwa na drodze, jest częścią tożsamości naszej marki, dlatego też wprowadziliśmy ważne dla nas wartości do świata gry Roblox. "Rowerowa Planeta Škoda", to przede wszystkim promowanie kultury rowerowej oraz prawidłowych nawyków, które powinny być pielęgnowane od najmłodszych lat. W grze Roblox uczestnicy dostaną szansę utrwalić wiedzę oraz poznać nowe przepisy poprzez zabawę – mówi Natalia Tomaśko, Specjalista ds. Komunikacji marki Škoda.

Przygoda – czas start!

Nowego gracza wita wiadomość, z której dowiaduje się, co to za świat i jakie panują w nim zasady. Pierwszym etapem jest udanie się do Salonu Škody i wyposażenie się w niezbędny ekwipunek. Na miejscu gracz dowiaduje się, że przechodząc przez kolejne kroki rozgrywki zawsze musi mieć na głowie kask, który zapewni mu bezpieczeństwo. Po poprawnym wykonaniu zadań gracz zbiera „kaskę”, którą może przeznaczyć na dedykowane kody w wirtualnym Salonie. Dla najlepszych 200 graczy czekać będzie nagroda w prawdziwym życiu, a o pozycji w rankingu decydują zdobywane punkty. Zwycięzcy zostają poinformowani o możliwości odebrania „trofeum”, a następnie otrzymują formularz do wypełnienia przez opiekuna. W najbliższym salonie marki będą mogli odebrać prawdziwy kask w wybranym kolorze: śliwkowym, błękitnym, białym lub oliwkowym. 

Struktura świata i jego tajemnice

Rowerowa Planeta Škody dzieli się na: miasto i park rozrywki. Pierwsza z nich to strefa bezpieczeństwa i nauki na zasadach gry RP, gdzie znajdują się kluczowe elementy rozgrywki, takie jak: Salon Škody, Bike Shop, Garaż, czy „znajdźki”. Z kolei w strefie zabawy i szaleństwa obowiązuje tryb multiplayer. Park rozrywki przepełniony jest stoiskami z akcesoriami, dodatkowymi zadaniami i bramami kryjącymi tajemnice do odblokowania.

Dołącz do gry i rozpocznij eksplorowanie! Do udziału w wyzwaniach zachęcamy nie tylko młodszych graczy, ale również dorosłych, którzy będą mogli przetestować swoją dotychczasową wiedzę. Rozgrywka przyniesie każdemu świetną zabawę oraz wiele nauczy. Dołącz do nas i udowodnij, jak dobrze znasz zasady ruchu drogowego!

Multimedia

Pobierz paczkę multimediów

Format: zip
Rozmiar: 1,61 MB
Pobierz

Pobierz plik PDF

Format: pdf
Rozmiar: 185,60 kB
Pobierz

Pobierz plik tekstowy

Format: txt
Rozmiar: 3,57 kB
Pobierz
Proszę czekać...