Ruszył projekt dziewiątego Samochodu Studenckiego Akademii kody!
Ruszył projekt dziewiątego Samochodu Studenckiego Akademii kody!
W tym roku uczniowie Akademii kody już po raz dziewiąty projektują i budują samochód swoich marzeń. Od 2014 roku te jedyne w swoim rodzaju pojazdy demonstrują wysoką jakość nauczania w Szkole kody w Mladá Boleslav.
29 uczniów Akademii kody rozpoczęło pracę nad nowym, kolejnym już Samochodem Studenckim. Po raz pierwszy praktykanci stworzyli swoje wymarzone auto pod fachowym okiem instruktorów w roku akademickim 2013/14. Projekt zaczyna się od pustej kartki, a kończy na gotowym, jedynym w swoim rodzaju pojeździe. W trakcie realizacji uczniowie otrzymują wsparcie wielu działów koda Auto, w tym koda Design and Technical Development. Szczegóły na temat dziewiątego Samochodu Studenckiego, m.in. model, na którym jest oparty, nazwa oraz rodzaj konwersji zostaną ujawnione w ciągu kilku najbliższych miesięcy.
Dziewięć lat projektu
– Projekt Samochodu Studenckiego jest integralną częścią szkolenia w Akademii kody już od dziewięciu lat. Niesamowity duch pracy zespołowej, entuzjazm naszych utalentowanych młodych praktykantów i ich dbałość o szczegóły nigdy nie przestają mi imponować. W trakcie projektu uczniowie zdobywają praktyczne doświadczenie na każdym etapie rozwoju, wiedzę oraz wgląd w wiele różnych działów firmy. Nie mogę doczekać się dziewiątego Samochodu Studenckiego i życzę wszystkim zaangażowanym dużo zabawy i sukcesów w pracy nad tym wspaniałym projektem – mówi Maren Gräf, członek zarządu koda Auto ds. Zasobów Ludzkich i Kultury.
– Z wielką niecierpliwością śledzę poczynania naszych uczniów i rozwój dziewiątego Samochodu Studenckiego. Ten projekt daje naszym utalentowanym praktykantom możliwość wykorzystania wiedzy, którą zdobyli w poprzednich latach. Jednocześnie kładzie podwaliny pod obiecującą karierę w koda Auto i zapoznaje studentów z szeroką gamą możliwych stanowisk w naszej firmie. Uczniowie mogą odkryć nowe obszary zainteresowań i podjąć wstępną decyzję, gdzie chcieliby pracować i wnieść swój talent – mówi Maren Kabowski-Ciecior, szef Akademii kody.
Prekursorzy projektu w 1975 roku
Do tej pory uczniowie Akademii kody zaprojektowali i zbudowali pod okiem swoich instruktorów osiem pojazdów. Ostatni z nich, koda Afriq, był po raz pierwszy wspierany przez koda Motorsport. Wczesnymi prekursorami tego innowacyjnego projektu były cztery egzemplarze modelu kody Buggy Typ 736. Zostały one zbudowane ręcznie w 1975 roku przez uczniów dla rozwijającej się sceny autocrossowej w ówczesnej Czechosłowacji.