ŠKODA wygrywa Rajdowe Mistrzostwa Azji i Pacyfiku
29 października 2012

ŠKODA wygrywa Rajdowe Mistrzostwa Azji i Pacyfiku

ŠKODA zdobyła mistrzowski tytuł w kategorii Producentów podczas Rajdowych Mistrzostw Azji i Pacyfiku. Chris Atkinson i Stephane Prevot zwyciężyli natomiast w kategorii Kierowców.
...

Po zdobyciu tytułu Mistrza Europy, ŠKODA do swoich osiągnięć dodała kolejny, cenny sukces. „Dzięki ŠKODZIE Fabii Super 2000 możemy pochwalić się niezwykłymi osiągnięciami rajdowymi już na dwóch kontynentach. Jesteśmy bardzo dumni z tego, że mogliśmy zademonstrować wysoką jakość i umiejętności naszego zespołu, także poza Europą. Chcielibyśmy podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do naszego sukcesu” – mówi Michał Hrabánek, szef ŠKODA Motorsport.

Chris Atkinson i Stephane Prevot, jadący ŠKODĄ Fabią Super 2000, zajęli drugie miejsce w Rajdzie Chin, ostatnim wydarzeniu składającym się na Rajdowe Mistrzostwa Azji i Pacyfiku. Tym samym przypieczętowali oni swoje zwycięstwo w całych zawodach.

„Jest to nasz pierwszy sukces w tej imprezie. Ostatnie lata pokazały, jak trudno jest tutaj wygrać. Było to dla nas wielkie wyzwanie i pragniemy podziękować wszystkim, którzy pomogli tak świetnie przygotować nasz samochód” – powiedział Chris Atkinson.

...
...

Rajdowe Mistrzostwa Azji i Pacyfiku składają się z sześciu etapów: Nowa Zelandia, Nowa Kaledonia, Australia, Malezja, Japonia i Chiny. Atkinson i Prevot wygrali rajdy w Nowej Zelandii i Australii oraz zajęli drugie miejsce w każdym z pozostałych wydarzeń (z wyjątkiem Japonii, gdzie nie startowali).

ŠKODA, zwyciężając trzeci raz z rzędu w rajdach IRC, okazała się najbardziej utytułowaną marką w historii tych zawodów. Ponadto, Hänninen i Markkula wygrali tegoroczne Mistrzostwa Europy, a Jan Kopecký i Pavel Dresler triumfowali w Mistrzostwach Czech. Kierowcy Fabii Super 2000 zdobyli także mistrzowskie tytuły w Austrii, Niemczech, Słowenii i Turcji.