Škody w Rajdzie Wisły
8 września 2001

Škody w Rajdzie Wisły

49. Rajd Wisły - kolejna eliminacja Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski.

W deszczowej aurze odbyła się kolejna eliminacja Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Na starcie 49. Rajdu Wisły stanęło aż 9 samochodów marki Škoda. Wydawało się, iż szansę na najwyższą pozycję ma doświadczona załoga Damian GielataMaciej Baran jadąca Felicią Kitcar. Niestety awaria techniczna wyeliminowała tę załogę z rajdu. Do mety nie dojechali m.in. Marcin BełtowskiJarosławem Dragonem oraz Juliusz PalonkaJackiem Jaroszuńskim. Ostatecznie najwyższą pozycję z zawodników jadących samochodem marki Škoda zdobyła załoga Piotr GadomskiRoman Porębski (Felicia Kitcar), druga w klasie A5, a w klasyfikacji generalnej sklasyfikowana została na 18. pozycji. Szczęśliwie linię mety minęła także załoga Jerzy ParaMaciej Huży (Škoda Felicia) na 32 pozycji w klasyfikacji generalnej i drugiej w swojej klasie (N1).