W San Remo najlepszy Panizzi
22 września 2002

Tegoroczny 44.Rajd San Remo miał praktycznie jednego lidera. Od 2.OS był nim Gilles Panizzi, który wygrał rajd.

Przez większość odcinków specjalnych ton walce nadawały trzy załogi zespołu fabrycznego Peugeot. Drugi na mecie Marcus Gronholm umocnił się w klasyfikacji RSMŚ. W pierwszej dziesiątce sklasyfikowanych zostało aż pięć samochodów Peugeot 206 WRC, co jest absolutnym rekordem całego serialu mistrzostw. Ze zmiennym powodzeniem walczyły natomiast trzy załogi fabryczne zespołu fabrycznego Škoda Motorsport. Najbliżej końcowego sukcesu był Toni Gardemeister, który jednak zbyt szybką jazda na jednym z zakrętów 10.OS pogrzebał swoje szanse na punktowane miejsce dla zespołu. Uderzenie w betonowa barierę i uszkodzenie tylnego zawieszenie nie pozwoliło ambitnemu Finowi na kontynuację dalszej jazdy. W tej sytuacji o punkty dla zespołu mógł teoretycznie walczyć jeszcze Kenneth Eriksson. Niestety, po wypadku Philippe Bugalskiego, zawodnikom zaliczono czasy pierwszych na mecie. Eriksson i Kresta otrzymali czasu Bruno Thiry, co ich zdaniem kosztowało stratę ok. 50 sekund. Kierownictwo zespołu Škoda Motorsport złożyło co prawda protest, ale zmian w klasyfikacji generalnej oczekiwać już nie należy. Kenneth Eriksson zakończył kolejną eliminację na pozycji bez punktu, chociaż i tym razem tak niewiele brakowało. Dobry występ miał młody Roman Kresta, który ukończył rajd na doskonałej jak na tego zawodnika dwunastej pozycji.